Fotowoltaika - energia ze słońca!
Instalacje fotowoltaiczne, które tworzymy dla Państwa w Białymstoku, to rozwiązane zarówno korzystne dla klienta, jak i ekologiczne. Pozwala bowiem zmniejszyć ilość odprowadzanych do atmosfery gazów cieplarnianych, które są nieodłącznym efektem ubocznym pracy elektrowni konwencjonalnych. Co więcej, fotowoltaika umożliwia znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną, ponieważ w ogromnym stopniu redukuje jej pobieranie z sieci.
Najwyższej jakości panele fotowoltaiczne, jakie naszym klientom zakładamy i serwisujemy, mogą pracować bez jakichkolwiek problemów przez długie lata, dlatego warto zainwestować w sprzęt od renomowanego producenta. Zapraszamy więc do zapoznania się z przedstawioną przez nas ofertą, gdzie znajdą Państwo jedyne najlepsze systemy fotowoltaiki. Każdy ich element posiada wieloletnią gwarancję. W wyniku zastosowania instalacji fotowoltaicznych, otrzymuje się prąd stały, którego napięcie zależy w dużym stopniu od natężenia promieni słonecznych. Dzięki inwerterowi jedno- bądź też trójfazowego, można zmienić go w prąd przemienny, dostosowując jego właściwości do konkretnej sieci elektroenergetycznej i w ten sposób zasilać urządzenia w swoim domu.
Panele fotowoltaiczne - jak to działa?
W wyniku zastosowania instalacji fotowoltaicznych, otrzymuje się prąd stały, którego napięcie zależy w dużym stopniu od natężenia promieni słonecznych. Dzięki inwerterowi jedno- bądź też trójfazowego, można zmienić go w prąd przemienny, dostosowując jego właściwości do konkretnej sieci elektroenergetycznej i w ten sposób zasilać urządzenia w swoim domu.
Zazwyczaj wykonuje się instalacje paneli fotowoltaicznych typu on-grid, czyli takie, które połączone są bezpośrednio do funkcjonującej sieci elektrycznej, ponieważ wtedy wyprodukowana nadwyżka energii, która nie została spożytkowana według własnych potrzeb, może zostać sprzedana firmie energetycznej.
Instalacja fotowoltaiczna - najważniejsze elementy
Moduł fotowoltaiczny jest ważnym, jeśli nie najwazniejszczym, elementem "elektrowni" fotowoltaicznej. To właśnie tutaj wastępuje konwersja energii pochodzącej z promieniowania słonecznego na energię elektryczną.
Panel PV składa się z małych pojedyńczych pasm zlutowanych ze sobą ogniw krzemowych, które same w sobie są zbyt kruche i nie odporne na warunki zewnętrzne. Dlatego też, w celu ochrony ogniw, stosuje się proces laminacji w wysokiej próźni specjalną wysokojakościową folią EVA
Dzięki modułom fotowoltaiki, instalacja wytwarza prąd stały o napięciu zależnym od aktualnego promieniowania słonecznego, stąd zachodzi konieczność zastosowania w układzie inwertera jedno- lub trójfazowego
Inwerter / prąd stały a prąd zmienny, w gniazdku
Falownik jest elektronicznym urządzeniem, którego podstawowym zadaniem jest przekształcenie prądu zmiennego w prąd przemienny o parametrach jak najbardziej zgodnych z wymogami sieci elektroenergetycznej, umożliwiając zasilanie wielu urządzeń: od tych o małej mocy w gospodarstwie domowym, po urządzenia o mocach sięgających kilku MW dla dużych farm fotowoltaicznych
Uzyski energetyczne z generatora fotowoltaicznego zależą w wysokim stopniu od sprawności, niezawodności oraz trwałości urządzenia przetwarzającego prąd. Inwertery posiadają także funkcję śledzenia tzw. punktu mocy maksymalnej generatora PV (MPPT), która maksymalizuje produkcję energii elektrycznej
Typowa instalacja fotowoltaiczna on-grid jest bezpośrednio podłączona do sieci elektroenergetycznej, gdzie w pierwszej kolejności energia wytwarzana wykorzystywana jest na własny użytek, nadwyżka natomiast jest odsprzedawana zakładowi energetycznemu. Białystok i okolice to główny obszar działania naszej firmy, gdzie możemy dla Państwa zaprojektować i zamontować system fotowoltaiki, który pozwoli uniezależnić się od dostawcy prądu.