Decydując się na budowę lub modernizację domu, coraz więcej osób szuka rozwiązań grzewczych, które nie tylko zapewnią komfort cieplny w pomieszczeniach ale będą też opłacalne ekonomiczne.

Ze względu na złożoność procesu projektowania systemu grzewczego, dobór pompy ciepła powinien być wykonywany przez firmy do tego przygotowane, dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty naszego przedsiębiorstwa, zlokalizowanego w Białymstoku. Pozwoli to nie tylko na uniknięcie błędów doborowych ale jednocześnie zoptymalizuje pracę systemu grzewczego.          

Ekonomia / Niezależność            

W ostatnich latach, można zaobserwować nieustanny wzrost zapotrzebowania na surowce kopalniane. W wyniku tego, ich ceny stają się coraz wyższe, a z czasem, popyt może znacznie przekroczyć podaż. Koszt ich uzyskania będzie więc coraz większy, a ponadto, pojawiają się pytania, co się stanie, gdy paliw kopalnianych w końcu całkowicie zabraknie. Świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest pompa ciepła powietrze-woda, która pozwala dbać o środowisko, a także uniezależnić się od dostępności nieodnawialnych surowców, zmieniającej się wraz z sytuacją polityczno-ekonomiczną.

Troska / Środowisko

Stosując tradycyjne rozwiązania grzewcze, spalamy ogromne ilości węgla, oleju lub gazu. Jako efekt uboczny tego procesu, do atmosfery dostaje się mnóstwo trujących związków chemicznych, takich jak tlenki azotu, dwutlenek siarki i sadza. Natomiast pompy ciepła aż w 75 procentach pobierają energię grzewczą z naturalnych źródeł, przez co stanowią o wiele bardziej ekologiczną metodę. W celu dokładnego zobrazowania tej różnicy, posłużymy się przykładem. Olejowa instalacja grzewcza w domu jednorodzinnym wydziela średnio około 4000 kg CO2 rocznie, a podobny system gazowy – w przybliżeniu 3000 kg. Natomiast przy zastosowaniu ogrzewania pompą ciepła, emisja dwutlenku węgla spada aż o 1/4.

Możliwości wykorzystania pomp ciepła

  • ogrzewanie budynków jednorodzinnych
  • ogrzewanie budynków wielorodzinnych
  • ogrzewanie budynków użytecznośći publicznej
  • ogrzewanie budynków przemysłowych
  • ogrzewanie basenów i obiektów sportowych
  • chłodzenie pomieszczeń oraz klimatyzcja
  • wentylacja mechaniczna pomieszczeń

Pompa ciepła powietrze-woda

Pompa ciepła powietrze-woda to urządzenie funkcjonujące w pełni sprawnie przez cały rok i pozwalające nam czerpać z dóbr natury bez jej zanieczyszczania. Co więcej, nie wymaga wielkich nakładów finansowych, ponieważ bazuje przede wszystkim na pobieraniu powietrza, którego mamy przecież nieskończoną ilość.